A Swedish Empire 19th century six-light hanging-lamp.
Height 64, diameter 67 cm.
Alkuperä - Provenienssi
Sandemar, Österhaninge socken, Södermanland.
Kirjallisuus
Svenska slott och herresäten vid 1900-talets början, Stockholm 1910. Södermanland, sid 403.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui