160
1419070

Bertil Vallien

(Ruotsi, Syntymävuosi 1938)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69
Bertil Vallien
(Ruotsi, Syntymävuosi 1938)

A unique sandcast sculpture of a stylized face, Kosta Boda Sweden.

Polychrome details within the glass, the reverse in parts with foil, for wall mounting, signerad B. Vallien KOSTA BODA - UNIQUE 939180. Height 38 cm, width 15 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lars Wetterling Collection.