577
1440611

Bruno Liljefors

(Ruotsi, 1860-1939)
Lähtöhinta
1 000 000 - 1 200 000 SEK
88 300 - 106 000 EUR
92 100 - 110 000 USD
Vasarahinta
1 500 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Rasmus Sjöbeck
Tukholma
Rasmus Sjöbeck
Avustava asiantuntija
+46 (0)727 33 24 02
Bruno Liljefors
(Ruotsi, 1860-1939)

Sparrows

Signed Bruno Liljefors and dated -92. Canvas 51.5 x 71 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Stockholms Auktionsverk, Stora Kvalitén, November 24 - 251998, cat. no 1066.
Mats Carlsson Collection.

Näyttelyt

Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm, "Ljusets magi. Friluftsmåleri från sent 1800-tal", February 13 - August 18.

Muut tiedot

.