Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
587
1434105

Wilhelm von Gegerfelt

(Ruotsi, 1844-1920)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 880 - 4 850 EUR
4 440 - 5 540 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Caroline Lindahl
Tukholma
Caroline Lindahl
Specialist 19th and 20th century paintings
+46 (0)721 428 962
Wilhelm von Gegerfelt
(Ruotsi, 1844-1920)

Ships on the Venice lagoon ("Lagunen i Venedig")

Signerad W de Gegerfelt. Canvas 45 x 76 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Galeria Guiseppe Biasutti, Venice.
Nordén Auktioner, Stockholm, auction no 21, March 21, 1996, cat. no 12.
Mats Carlsson Collection..