620
1426692

Alexander Roslin

(1718-1793)
Lähtöhinta
300 000 - 400 000 SEK
26 500 - 35 300 EUR
27 600 - 36 800 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Alexander Roslin
(1718-1793)

"Arthur Montaudoüin de Launay" (1735-1793)

Signerad Roslin l. S. ((le Suédois) à Paris and dated 1766. Relined canvas 65.5 x 55 cm. Period gilded frame.

Alkuperä - Provenienssi

Formerly in private French collection.
Swedish private collection.

Kirjallisuus

Gunnar W. Lundberg, Roslin Liv och Verk, Malmö, 1957,
part III, p. 47, no. 255, ill full page part I, p 98.