746
1429807

Peder Mork Mönsted

(Tanska, 1859-1941)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 510 - 4 380 EUR
3 650 - 4 560 USD
Vasarahinta
55 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Peder Mork Mönsted
(Tanska, 1859-1941)

A winter landscape with children sledding

Signerad P Mönsted and dated Brøndbyvester 1927. Canvas 50 x 70 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Nordén Auktioner, Stockholm, auktion Nr. 6, March 24, 1993, cat. no 143.