Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
68
1469934

Erik Höglund

(Ruotsi, 1932-1998)
Lähtöhinta
20 000 - 30 000 SEK
1 900 - 2 850 EUR
2 170 - 3 260 USD
Vasarahinta
30 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77
Erik Höglund
(Ruotsi, 1932-1998)

A 72 pieces glass service, Studioglas Strömbergshyttan, Sweden 1990.

Clear glass, the foot decorated with red and black spirals, signed Erik Höglund EH 1990 Sg Strömbergshyttan Hg-Lp-Mg.
12 beer glasses/ goblets (height 26-27 cm)
12 large wine glasses (height ca 27 cm)
12 wine glasses (height ca 20-20.5 cm)
12 sherry glasses (height ca 20 cm)
12 shot glasses (height ca 19.5 cm)
12 water glasses (height ca 15 cm)

Alkuperä - Provenienssi

Carl-Axel Valén (1928-2010), reportedly made to order, directly from the artist.