239
1477167

Otto Schulz

(Germany/Sweden, 1882-1970)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Vasarahinta
42 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60
Otto Schulz
(Germany/Sweden, 1882-1970)

An easy chair, Boet, Gothenburg, 1940s.

Upholstered and covered in a blue textile, feet of beech, height 98 cm, seat height 42 cm.

Reupholstered.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly, acquired at Boet 1947,