757
1481214

Carl Larsson

(Ruotsi, 1853-1919)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Vasarahinta
40 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Mark Sjöberg
Tukholma
Mark Sjöberg
Asiantuntija taide & taidegrafiikka
+46 (0) 707 88 84 72
Carl Larsson
(Ruotsi, 1853-1919)

Women's portraits, probably depicting Sigrid von Essen

Signed C.L och daterad Malmö 1881. Watercolour on paper 25 x 18,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski Auktioner AB, auktion 427, Höstauktionen, 30 oktober – 2 november 1984, 307 kat. nr 388.