Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
1544488

Gaetano Pesce

(Italia, 1939-2024)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Vasarahinta
3 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60
Gaetano Pesce
(Italia, 1939-2024)

An "Amazonia" vase, model "907", edition Fish Design, Italy 1990s.

Yellow, blue, red, and transparent resin/rubber, marked Fish Design 907. Height 18.5 cm.

Minor superficial wear.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly this piece was acquired in London during the 1990s.