28
1579321

Philippe Starck

(Ranska, Syntymävuosi 1949)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 820 - 4 780 EUR
4 340 - 5 420 USD
Vasarahinta
44 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60
Philippe Starck
(Ranska, Syntymävuosi 1949)

A neon "Easylight" lamp, Electrorama, France, ca 1979.

Makrolon polycarbonate, fluorescent tube behind a red lacquered metal grid, black polyurethane ends, original electrical cord, maker's mark Starck Product. Length ca 144 cm. Original wallmounts included.

Minor wear.

Alkuperä - Provenienssi

Private collection, Sweden, reportedly acquired in 1979 in London.