Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
134
1627453

Jørgen Høvelskov

(Tanska, 1935-2005)
Lähtöhinta
15 000 - 20 000 SEK
1 450 - 1 940 EUR
1 660 - 2 220 USD
Vasarahinta
15 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60
Jørgen Høvelskov
(Tanska, 1935-2005)

A "Harp" chair, Christensen & Larsen, Denmark, 1960s.

Base in oak, seat made of flag line. Height 133 cm.

Wear.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly acquired at the Den permanente store in Copenhagen, 1960s.

Muut tiedot

Designed in 1963.