Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
21
1617719

Martin Wickström

(Ruotsi, Syntymävuosi 1957)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60
Martin Wickström
(Ruotsi, Syntymävuosi 1957)

& Ulf Kihlander, a glass lantern, executed at Konstfack for Operakällaren, Stockholm, 2008.

Cylinder in purple and pink overlay with applied decoration, unsigned, executed by Reino Björk, Simon Klenell and Rolf Svartström. Height 36 cm.

Base chip.

Alkuperä - Provenienssi

Restaurant Operakällaren, Stockholm.

Muut tiedot

The lantern was produced exclusively for the dining room at Operakällaren in Stockholm in 2008. Martin Wickström and Ulf Kihlander designed the glass, which was crafted by Reino Björk, Simon Klenell and Rolf Svartström in the glassworks at Konstfack University of Arts, Crafts and Design.