451
1639747

A porcelain figure group, Meissen like mark, 19th century.

Lähtöhinta
15 000 - 30 000 SEK
1 430 - 2 870 EUR
1 630 - 3 250 USD
Vasarahinta
14 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Linn Andersson Bennich
Tukholma
Linn Andersson Bennich
Asiantuntija taidekäsityö
+46 (0)707 88 84 75

Underglaze blue factory mark. Inscribed no 2219. After a model by Simon Louis Boizot, for Sèvres. 'La Fête des Bonnes Gens ou l'Heureux Vieillard'. Målad polykrom och förgylld dekor. Height 40 cm. Width c. 38 cm.

Chips.

Alkuperä - Provenienssi

Property of a private collector.