Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
117
1612827

Pablo Picasso

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 800 - 4 740 EUR
4 340 - 5 430 USD
Vasarahinta
36 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77
Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)

A "Colombe mate" (A.R. 77) faience dish, Madoura, Vallauris, France, post 1948.

Relief decoration of a dove in white, black, brown, and yellow, as well as black engobe, stamped MADOURA PLEIN FEU EDITION PICASSO. 31 x 37.5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Purchased by the present owner's parents, reportedly at least 40 years ago.

Kirjallisuus

Alain Ramié, "Pablo Picasso - Catalogue of the Edited Ceramic Works 1947-1971", Galerie Madoura 1988, cat. no. 77.

Muut tiedot

Conceived in 1948 and executed in an edition of 450.