Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Hendrick van Balen

(Belgia, 1575-1632)
Hendrick van Balen
(Belgia, 1575-1632)

HENDRICK VAN BALEN, hans efterföljd, olja på koppar, ej signerad.

Landskap med Vertumnus och Pomona. 40,5 x 32,5 cm.

Plåt med hål (troligtvis efter tidigare uppfästning) centralt i övre kortsidan. Plåtens hörn samt ytterkanter med smärre skador och färgbortfall. Ställvis smärre stötmärken, färgbortfall samt repor/skrapmärken. Fernissa vilken gulnat. Ytsmuts.

Lähtöhinta
10 000 SEK