Online-teemahuutokaupat
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:

KABINETTSKRIN, renässansstil, 1800-talets andra hälft.

Rektangulärt med snedställda hörn, pardörrar med innanför liggande skåp samt tre lådor, kortsidor med vardera en låda. Intarsiamotiv med olika träslag, ben, pärlemor. Längd 33, bredd 22, höjd 15 cm.

Slitage, sprickor, skador, enstaka dekordelar saknas liksom lås, spår av insektsangrepp, två lösa lejontassar medföljer. Nyckel saknas. Avaimet puuttuvat.

Lähtöhinta
3 000 SEK