URNOR PÅ FOT, ett par. Brons, empire, 1800-talets andra kvartal.

Patinerad och förgylld brons. Kvadratiskt postament med dekor av lyra. Klassicerande urna med hänklar. Höjd ca 36 cm.

Mindre slitage. En hänkel något lös. Urnor går att vrida.

Lähtöhinta
12 000 SEK