TALLRIK, fajans, märkt VP, Veuve Perrin, Frankrike, 1700-tal.

Gråvit glasyr med dekor av blommor, konturerad kant. Diameter 24 cm.

Smärre slitage. Kantnagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK