Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Karin Björquist

(Ruotsi, 1927-2018)
Karin Björquist
(Ruotsi, 1927-2018)

TESERVIS, 27 delar, flintgods, "Kobolt", Karin Björquist, Gustavsberg. I produktion 1956-1972.

11 koppar
12 fat,
12 assietter,
Tekanna, gräddkanna, sockerskål.
Dekor av ränder i blått.

Några mindre nagg. En kopp med spricka i botten. Sträva delar efter maskindiskning. Repor.

Lähtöhinta
1 800 SEK
Kuvan käyttöoikeudet