ETCHINGS, 6 pieces, one of wich Hans Wigert

Hans Andersson, etsning, signerad. Kängor. P: 8,7 x 7 cm.
Hans Wigert, etsning, signerad med dedikation och numrerad 18/18. Porträtt. P: 25 x 19,5 cm.
Eva Stockhaus, träsnitt på Japanpapper, signerad med dedikation och daterad 1989. "Linnea Borealis". Bildmått 7,5 x 5 cm.
Folke Lind, litografi, signerad och daterad 65-71. Utan titel. Bildmått: 39,3 x 49,5 cm.
Bengt Bäckman, färglitografi, signerad och daterad 188/199. Utan titel. Bildmått 60 x 51 cm.
Brita Molin, etsning, signerad och daterad -89. "Självporträtt bl.a". P: 49,4 x 39,5 cm.

Oramade, fläckar, veck.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Belle, Västerås.

Vasarahinta
300
26
27
Lähtöhinta
2 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (1 tarjousta)
4. syys 2017 20:45
300 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia