HANS WIGERT, 4 etchings and 1 lithograph in color, signed
Kvinna i profil, plåtstorlek 25 x 25 cm, numrerad 14/30.
Figur i vattnet, plåtstorlek 30 x 28 cm.
Huvuden på strand, plåtstorlek 28 x 31,5 cm, numrerad 6/40.
Docka och kasperdocka, plåtstorlek 37 x 32 cm, numrerad 2/30.
Färglitografi med liggande figur, bildstorlek 48,5 x 50 cm.
With dedications. Not framed. Minor folds. Paper with wear in margins
Galerie Belle, Västerås.