Sven X:et Erixson

(Ruotsi, 1899-1970)
Sven X:et Erixson
(Ruotsi, 1899-1970)

SVEN X:ET ERIXSON,

"Soptippen, Söndrum". I 181 x 250 cm. Unframed.

Reikiä. Krakeloitunut. Naarmuja. Tahroja. Maalipinnan irtoamista. Taitoksia.

Alkuperä - Provenienssi

Konstnärens familj.

Kirjallisuus

"Sven Erixons konst", Sveriges allmänna konstförenings publikationer IXXV, sid 168.

Vasarahinta
24 000
2 118
2 210
Lähtöhinta
30 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (8 tarjousta)
29. syys 2017 22:31
24 000 SEK
29. syys 2017 22:20
22 000 SEK
23. syys 2017 0:19
16 000 SEK
20. syys 2017 13:38
14 000 SEK
20. syys 2017 9:12
12 000 SEK
19. syys 2017 20:05
10 000 SEK
19. syys 2017 10:10
1 000 SEK
19. syys 2017 7:27
300 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet