COCTAILSHAKER, SPARKLET & PITCHER, USA 1940-50's.

CLARENCE M. BURROUGHS, tillbringare i plast för The Burroghs Company Los Angeles, USA ca 1948. Höjd ca 21. Märkt under foten.

CSCO coctailshaker i formblåst glas. Lock i plast, USA 1940-50-tal, höjd ca 32 cm. Märkt i locket.

DAVID CHAPMAN, sifon för Sparklet Divices INC. Division of Knapp Monarch, St: Louis USA. ca 1940. Förkromat samt emaljerat stål. Märkt. Höjd ca 27 cm.

Minor wear.

Alkuperä - Provenienssi

Torbjörn Lenskog Design Collection.

Kirjallisuus

Hanks, David A. & Hoy, Anne Hoene, American streamlined design: the world of tomorrow, Flammarion, Paris, 2005, p 133, 166.

Vasarahinta
400
36
38
Lähtöhinta
2 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (3 tarjousta)
10. joulu 2018 22:22
400 SEK
10. joulu 2018 22:22
350 SEK
8. joulu 2018 14:26
300 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CET mukaisia
Ota yhteyttä
Jonatan  Jahn
Tukholma
Jonatan Jahn
Vastaava asiantuntija, nykyaikainen ja moderni design
+46 (0)703 92 88 60

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu