Carl-Harry Stålhane

(Ruotsi, 1920-1990)
Carl-Harry Stålhane
(Ruotsi, 1920-1990)

CARL-HARRY STÅLHANE,

Bestående av:
1 karaff, höjd 15 cm
9 tekoppar med fat, koppens diameter 10, höjd 5,5 cm.
7 kaffekoppar med fat, koppens diameter 7, höjd 6,5 cm.
1 karott med lock, diameter 19, höjd 11,5 cm.
14 djupa mattallrikar, diameter 20,5 cm.
9 assietter, diameter 19 cm.
1 assiett, diameter 17 cm.
10 flata mattallrikar, diameter 25 cm.
1 rektangulärt uppläggningsfat, längd 30 cm.
1 rektangulärt uppläggningsfat, längd 40 cm.
1 rektangulär serveringsskål, längd 25, höjd 6 cm.

Visst slitage. 2 tefat med repor
4 extra kaffefat, varav ett med nagg.
1 djup tallrik med fotringsnagg.
1 mattallrik med fotringsnagg
3 extra tekoppar

Vasarahinta
2 600
236
247
Lähtöhinta
3 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (4 tarjousta)
25. maalis 2019 16:57
2 600 SEK
25. maalis 2019 16:44
2 400 SEK
25. maalis 2019 15:21
2 200 SEK
24. maalis 2019 21:17
2 000 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuvan käyttöoikeudet

Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?