SERVISDELAR, 131+4 st, porslin, "Summerfugl", Bing & Gröndahl, 1900-talets andra hälft.

27 st mattallrikar, 7 st med nagg.
17 st djupa mattallrikar, 7 med nagg.
15 st förrättstallrikar, 2 med nagg samt 1 med hårspricka.
18 st brödfat.
4 st buljongkoppar med lock.
1 st soppterrin med lock.
19 st assietter, 1 med nagg.
8 st mindre djupa mattallrikar med genombrutet brätte.
5 st äggkoppar.
2 st snäckformade skålfat. 1 med hårspricka.
1 st såsbåt,
2 st uppsatsskålar. 1 med hårspricka.
3 st runda uppläggningsfat, 1 fat med nagg och hårspricka.
2 st skålfat, 1 med nagg.
2 st avlånga serveringsfat, längd 28 cm.
1 st avlångt serveringsfat, längd 45 cm.
1 st avlångt serveringsfat, längd 50 cm.
1 st triangelformat serveringsfat.
1 st såssnipa.
4 st tekoppasfat utan koppar.
1 st kaffekanna.

Iänmukaista kulumaa. Kolhuja.

Vasarahinta
11 050
968
1 007
Lähtöhinta
10 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (9 tarjousta)
3. huhti 2019 20:31
11 050 SEK
3. huhti 2019 20:31
10 550 SEK
3. huhti 2019 20:31
10 500 SEK
3. huhti 2019 14:20
9 700 SEK
3. huhti 2019 14:20
9 500 SEK
31. maalis 2019 19:19
8 700 SEK
31. maalis 2019 19:19
8 500 SEK
27. maalis 2019 23:18
8 000 SEK
27. maalis 2019 17:56
5 200 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia