Ulla Procopé

(Suomi, 1921-1968)
Ulla Procopé
(Suomi, 1921-1968)

ULLA PROCOPÉ, a part 'Valencia' coffee and dinner service, from Arabia, Finland (85 pieces).

Bestående av:
12 mattallrikar, diameter 26 cm.
12 sopptallrikar, diameter 23 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 19,5 cm.
12 assietter, diameter 17,5 cm.
1 skål, diameter 22 cm.
2 mindre skålar, diameter 18 cm.
1 terrin med lock, längd 22,5 cm.
1 fat på fot, längd 29 cm.

6 moccakoppar med fat, diameter på fat 11,5 cm (en kopp med spricka samt ett fat med nagg).
12 kaffekoppar med fat, diameter på fat 13 cm.
12 tekoppar med fat, diameter på fat 15 cm (2 fat med nagg, en med krackelyr, en kopp med nagg).
1 gräddkanna.
1 mindre skål på fot.

Wear, dirt, disoclorations, few with chips. One with crack and one with crazing.

Vasarahinta
13 100
1 156
1 206
Lähtöhinta
15 000 SEK
Pohjahinta on saavutettu
Tehdyt tarjoukset (17 tarjousta)
23. heinä 2019 15:14
13 100 SEK
10
23. heinä 2019 15:14
12 600 SEK
9
23. heinä 2019 15:13
12 100 SEK
23. heinä 2019 15:13
11 600 SEK
10
23. heinä 2019 15:12
11 100 SEK
23. heinä 2019 15:11
10 600 SEK
23. heinä 2019 14:51
10 100 SEK
9
22. heinä 2019 23:18
9 900 SEK
8
22. heinä 2019 10:38
8 900 SEK
20. heinä 2019 10:32
8 700 SEK
19. heinä 2019 9:19
8 500 SEK
17. heinä 2019 8:53
8 200 SEK
17. heinä 2019 7:34
8 000 SEK
16. heinä 2019 21:40
2 002 SEK
16. heinä 2019 21:37
1 000 SEK
16. heinä 2019 21:29
500 SEK
16. heinä 2019 18:54
300 SEK
Ajat ovat aikavyöhykkeen CEST mukaisia
Kuvan käyttöoikeudet