Elis Bergh

(Ruotsi, 1881-1954)
Elis Bergh
(Ruotsi, 1881-1954)

ELIS BERGH,

11 champagne glasses
12 wine glasses
10 water glasses
12 fortified wine glasses
11 shot glasses

Bruksskick, beläggning.
2 vinglas med nagg
1 vinglas med obetydligt nagg
2 seltersglas med nagg
4 snapsglas med nagg
2 snapsglas med fotnagg
2 starkvinsglas med nagg
1 starkvinsglas med obetydligt nagg

Lähtöhinta
4 000 SEK