GUNNAR CYRÉN, "Nobel", glasservis, 55 dlr, Orrefors.

Bestående av:
11 rödvinsglas höjd 20 cm
10 vitvinsglas höjd 18 cm
11 vitvinsglas (grön) höjd 19 cm
11 snapsglas höjd 15 cm
10 starkvinsglas höjd 14 cm
1 par ljusstakar höjd 23 cm

Bruksskick, repor. Varierande slitage på den förgyllda dekoren.

Lähtöhinta
12 000 SEK