Inspired by unique homes - Åsa Jungnelius

Under hösten hälsar vi på hemma hos personer vi inspireras av. I samband med besöken tipsar vi om föremål från Bukowskis onlineutbud som går i samma anda. I vårt andra reportage besöker vi Åsa Jungnelius, konstnären som nådde fram till sitt yrkesval via ett material: glaset. I sitt hem, ett gammalt skolhus i småländska skogen som också fungerar som ateljé, blandar Åsa omsorgsfullt utvalt med upphittat och hittar nya sätt att använda gamla saker. Inred likt Åsa och bjud på följande föremål.

Läs hela reportaget om Åsa här >

11 Esinettä
TABLE, 1940's.
Tarjottu
777 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
XAVIER LUST, 'S-table'. MDF Italia.
Tarjottu
5 000 SEK
Lähtöhinta
15 000 SEK
A brass vase by Pierre Forsell, Skultuna.
Tarjottu
3 000 SEK
Lähtöhinta
8 000 SEK
COFFE TABLE, second half of the 20th century.
Tarjottu
2 200 SEK
Lähtöhinta
3 000 SEK
Tarjottu
1 400 SEK
Lähtöhinta
2 500 SEK
A CARPET, Bidjar, ca 292 x 256 cm.
Tarjottu
16 000 SEK
Lähtöhinta
20 000 SEK
AXEL ENOCH BOMAN,
Tarjottu
3 400 SEK
Lähtöhinta
4 000 SEK
SKRIVBORD 1970/80-tal.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
3 000 SEK