Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:

Souvenirs from Stockholmsutställningen 1930, souvenirs.

Bestående av:
Stockholmsutställningen 1930 Officiell vägvisare
Program för besök å Stockholmsutställningen 1930
Album med bilder från Stockholmsutställningen 1930, 24 st bilder.
Förteckning över utställningens byggnader och områden (med karta)
Stockholmsutställningen 1930 Officiellt vyalbum.
Biljett och abonnemangskort.
12 st vykort (förbrukade/skrivna)
1 st Souvenir duk
2 st Souvenirnäsdukar
3 st Servetthållare, nysilver
1 st Askkopp, nysilver
1 st Litet fat, Norrhammars tenn
1 st Fat, F.A.K nysilver, sign. Engström
3 st bägare, Norrhammars tenn
1 st sked, silver, GAB, 1930.
1 st Glas
1 st Hållare för tändsticksask, Norstedts.

Flintgods, Louise Adelborg, Rörstrand, för Stockholmsutställningen. Bestående av:
1+1 fat
1 kaffekopp
1 st askfat
2 st cigaretthållare
1 st Ask med lock.
2 st Vaser
1+1 Bägare
Stämplade Rörstrand L A g.

Wear due to age. Damage. Stains/tarnish.

Lähtöhinta
3 000 SEK
Ota yhteyttä
Lina Sjömark
Lina Sjömark
Arvioija
+46 (0)736 40 94 76

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu