Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Gudmund Östling och Lars Lundwall den yngre, tallrikar, 6 stycken, tenn, Vimmerby och Jönköping, 1700-tal.

Fem tallrikar av Gudmund Östling, verksam 1762-1790, Vimmerby. Fyrstämplade. Diameter 23 cm. En tallrik av Lars Lundwall, verksam 1761-1780/82, Jönköping. Trestämplad. Diameter 24 cm.

Wear, scratches, marks, slight repairs.

Lähtöhinta
3 000 SEK