Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:

Gudmund Östling och Lars Lundwall den yngre, tallrikar, 6 stycken, tenn, Vimmerby och Jönköping, 1700-tal.

Fem tallrikar av Gudmund Östling, verksam 1762-1790, Vimmerby. Fyrstämplade. Diameter 23 cm. En tallrik av Lars Lundwall, verksam 1761-1780/82, Jönköping. Trestämplad. Diameter 24 cm.

Wear, scratches, marks, slight repairs.

Lähtöhinta
3 000 SEK