Rokoko

(Ruotsi)
Rokoko
(Ruotsi)

Spegel, rokoko, troligen Norrköpings hallstämpel, 1700-talets senare hälft.

Förgylld. Genombruten dekor med rocaillemotiv. Höjd ca 83 cm.

Slitage, märken, skador, maskstungen. Senare delar. Löst glas.

Lähtöhinta
6 000 SEK