1070229

Toiletteaskar, 2 st, glas med silverlock samt klädborste.

Askar av rutslipat glas, en rund, locket med graverad dekor samt "Nanny", stämplad GAB 1911, diameter 7 cm. En rektangulär med slätt lock, stämplat C G Hallberg 1901, längd 21,5 cm, bredd 7 cm. Silvermonterad borste med stansad bladbård och upptill godronnering, stämplad Adolf Zethelius Stockholm 1830, längd 13,5 cm, bredd 5 cm. Total silvervikt 227 gram

Vähäistä kulumaa.

Jälleenmyyntikorvaus: Ei
Sijainti: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V66
Alkuperä - Provenienssi

Rolf Schmitz Collection

Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Huutokaupan voittamisen jälkeen tilaat kuljetuksen Omat Sivut –osiosta.

Milloin esineeni toimitetaan?

Lähtöhinta
1 500 SEK