Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:

Toiletteaskar, 2 st, glas med silverlock samt klädborste.

Askar av rutslipat glas, en rund, locket med graverad dekor samt "Nanny", stämplad GAB 1911, diameter 7 cm. En rektangulär med slätt lock, stämplat C G Hallberg 1901, längd 21,5 cm, bredd 7 cm. Silvermonterad borste med stansad bladbård och upptill godronnering, stämplad Adolf Zethelius Stockholm 1830, längd 13,5 cm, bredd 5 cm. Total silvervikt 227 gram

Vähäistä kulumaa.

Alkuperä - Provenienssi

Rolf Schmitz Collection

Lähtöhinta
1 500 SEK