Maggi Wibom

(Ruotsi, 1899-1961)
Maggi Wibom
(Ruotsi, 1899-1961)

Maggie Wibom, fat och vas, Stockholms Keramik, 1940-tal, signerade och en daterad 1946.

Polykromt glaserat lergods. Fatet med dekor av fiskar och vasen med dekor av blommande träd. Signerade MW respektive MWibom 1946. Fatets diameter 35, höjd 20 cm.

Krakeloitunut. Merkityksetöntä pintakulumaa.

Muut tiedot

Keramikern och skulptören Maggie Wibom (1899-1961) grundade och drev firman Stockholms Keramik 1938-50.

Lähtöhinta
2 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Mitä kuljetus maksaa?

Paketointi ja vakuutus

Miten tilaan kuljetuksen?

Kun olet suorittanut maksun voit tilata kuljetusken Omat Sivut -osion kautta

Milloin esineeni toimitetaan?

Ota yhteyttä
Sofie Lundberg
Tukholma
Sofie Lundberg
Arvioija
+46 (0) 73 918 04 69

Asiakaspalvelu

Ruotsi
Puhelin maanantai – perjantai klo 9–13, 14–17

Suomi
Puhelin maanantai - perjantai klo 9–13

Asiakaspalvelu