404
227827
Oiva Toikka
(Suomi, 1931-2019)

LASIVEISTOS

Myrskyvaroitus. Sign. Oiva Toikka, Nuutajärvi Notsjö. Vapaasti puhallettu, valettu, hiottu ja koottu. 1980-luvun puoliväli. Korkeus 97 cm ja leveys 82 cm.

Halkeama.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

7 000 - 8 000 EUR

Vasarahinta:
7 000 EUR
Alkuperä - Provenienssi

Oiva Toikkan retrospektiivinen näyttely, Suomen lasimuseo 1988.
Oiva Toikka-Glass from Finland, Los Angeles California Museum of Science and Industry 1989.

Näyttelyt

Suomen lasimuseo