253
266983

Saara Ekström

(Suomi, Syntymävuosi 1965)
Lähtöhinta
2 800 - 3 000 EUR
31 700 - 34 000 SEK
2 920 - 3 130 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Saara Ekström
(Suomi, Syntymävuosi 1965)

"IF INSIDE IS LET IN (DAHLIAS)".

A tergo sign. Kromogeeninen värivedos, 2/5. Kuvakoko 85x85 cm.

Näyttelyt

Nordiska Akvarellmuseét, Skärhamn Ruotsi 2008; Carnegie Art award Listasafn Islands Reykjavik, Ruotsin kuninkaallinen taideakatemia Tukholma, Kunsternas hus Oslo, Helsingin Taidehalli 2010.

Muut tiedot

Kokoelmissa: Koneen säätiön kokoelmat.