Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
549
360006

Joan Miró

(Espanja, 1893-1983)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 EUR
31 000 - 41 300 SEK
3 430 - 4 580 USD
Vasarahinta
4 600 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joan Miró
(Espanja, 1893-1983)

"POLYPHÈME" (1968).

Sign. Painokuva, etsaus, akvatinta, carborundum ja värikohokuviointi/ Mandeure, 52/75, 90x65 cm.

Alkuperä - Provenienssi

The Barrington Gallery of London Ltd, New York.

Kirjallisuus

Dupin 450.