276
311630

Sergei Semenovitch Egornov

(Venäjän federaatio, 1860-1920)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 EUR
68 600 - 91 400 SEK
6 320 - 8 430 USD
Vasarahinta
7 100 EUR
Sergei Semenovitch Egornov

TSAARI ALEXEY MIKHAILOVICH KATSOO MOSKOVAN PALOA.

Sign. 1903. Öljy kankaalle 73x50 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Alexandra Sackerova Magorin, naimisissa Karl Wilhelm Borgin kanssa. Asui Pietarissa vuoteen 1918.

Kirjallisuus

St.-Petersburg Society of Artists. Luettelo XI Näyttelyyn Pietarissa 1903. Nro. 184.