Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
276
311630

Sergei Semenovitch Egornov

(Venäjän federaatio, 1860-1920)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 EUR
63 200 - 84 300 SEK
6 870 - 9 160 USD
Vasarahinta
7 100 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Sergei Semenovitch Egornov

TSAARI ALEXEY MIKHAILOVICH KATSOO MOSKOVAN PALOA.

Sign. 1903. Öljy kankaalle 73x50 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Alexandra Sackerova Magorin, naimisissa Karl Wilhelm Borgin kanssa. Asui Pietarissa vuoteen 1918.

Kirjallisuus

St.-Petersburg Society of Artists. Luettelo XI Näyttelyyn Pietarissa 1903. Nro. 184.