KOKOELMA VENÄLÄISIÄ KÄSINVÄRITETTYJÄ LITOGRAFIOITA, 27 KPL, SEKÄ KOLLAASI.
Alexey Kruchenykh. VZORVAL', 1913. Kuvituksia seuraavilta taiteilijoilta: Natalia Goncharova, Nikolay Kulbin, Kazimir Malevich, Olga Rozanova. Á noin 18 x 13 & 75 x 70.
Alkuperä - Provenienssi
Galerie Aronowitsch, Stockholm.
Muut tiedot
Osa värityksistä myöhempiä.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui