Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
212
404211

Alvar Aalto

(Suomi, 1898-1976)
Lähtöhinta
4 000 - 5 000 EUR
42 200 - 52 700 SEK
4 580 - 5 720 USD
Vasarahinta
7 400 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuvan käyttöoikeudet

Alvar Aalto
(Suomi, 1898-1976)

LASIVEISTOS.

"Leikkaamaton Aalto-maljakko". Sign. Alvar Aalto. Kirkasta ja opaalilasia. Puumuottiin puhallettu. 1950-luku. Korkeus 59,5 cm

Alkuperä - Provenienssi

"Taiteilijalahja". Timo Sarpaneva saanut lahjaksi Alvar Aallolta 1960-luvulla.

Suunnittelijat

Lue lisää