Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
421
411095

Ole Kandelin

(Suomi, 1920-1947)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 EUR
124 000 - 155 000 SEK
13 700 - 17 200 USD
Vasarahinta
15 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Ole Kandelin
(Suomi, 1920-1947)

"KELLUVAT MUODOT JA VALKOISIA KOLMIOITA".

Sign. -46. Öljy kartongille 23 x 50 cm

Alkuperä - Provenienssi

Ole Kandelin kuolinpesä. Bukowskis huutokauppa 19, Helsinki, toukokuu 1988.

Näyttelyt

Louis Hahne Taidesalonki, Strandvägen, Tukholma 4. Tammikuuta 1947. Prince Eugens Waldemarsudde, Tukholma, 1978, No 42 s. 39.

Kirjallisuus

Ole Kandelin, 1920-1947, näyttelyluettelo (Erik Kruskopf), Waldemarsudde, Tukholma 1978.
Ole Kandelin. Abstraktio, kukka ja kuolema, näyttelyluettelo, EMMA, Helsinki 2008.