Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Japanese Prints & Works of Art – Winter edition F706
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
Layered Living E1282
Huutokauppa:
Statement Pieces – Lighting E1270
Huutokauppa:
Paavo Tynell "The elegance of light" E1280
Huutokauppa:
The Collector’s World – Part One E1312
Huutokauppa:
164
437015

Constantine Korovine

(Venäjän federaatio, 1861-1939)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 EUR
524 000 - 733 000 SEK
56 800 - 79 500 USD
Vasarahinta
235 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Constantine Korovine

MAISEMA KRIMILTÄ.

Sign. 1912. Öljy kankaalle 69x84 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Lahja Tukholman Yliopiston ylioppilaskunnalle 1940-luvulla johtaja Hans Lagerlöfiltä, New Yorkista.