Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
248
469770

KANSIO, 36 KÄSINVÄRITTETTYJÄ LITOGRAFIAA.

Lähtöhinta
8 000 - 9 000 EUR
82 600 - 92 900 SEK
9 150 - 10 300 USD
Vasarahinta
8 100 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Souvenirs de Saint-Pétersbourg, collection de lithographies représentant des sujets nationaux, des équipages de ville et de voyages. [Suveniry Sankt Peterburga.] St. Petersburg: Alexandre Pluchart, 1825. By various artists and lithographers, kuvien koko noin
18x27 cm.

Kirjallisuus

Kaksi litografiaa 4 ja 7 on esitetty sivulla 326: St.Petersburg aroud 1800 Masterpiecec from the State Hermitage Museum. Kultustiftung Ruhr. Essen 1990.