101
502961

Oscar Kleineh

(Suomi, 1846-1919)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 EUR
366 000 - 419 000 SEK
39 700 - 45 400 USD
Vasarahinta
39 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Oscar Kleineh
(Suomi, 1846-1919)

"TORI VITRÉSSÄ".

Sign. 1877. Öljy kankaalle 82x121 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu 1800-luvulla, minkä jälkeen samassa perheessä.

Näyttelyt

Suomen taideyhdistyksen näyttely 1877, nro 63.
Amos Anderson 14.2.-4-5. 2003, nro 16.
Turun Taidemuseo 23.5.-7.9. 2003, nro 16.

Kirjallisuus

Oscar Kleinehin matkassa. Amos Andersonin taidemuseon julkaisu 2003, nro 16, kuvattuna sivulla 29.