Online-teemahuutokaupat
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Huutokauppa:
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Huutokauppa:
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Huutokauppa:
Classical Antiques F757
Huutokauppa:
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
A Token of Love E1285
Huutokauppa:
101
502961

Oscar Kleineh

(Suomi, 1846-1919)
Lähtöhinta
35 000 - 40 000 EUR
359 000 - 410 000 SEK
40 700 - 46 500 USD
Vasarahinta
39 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Oscar Kleineh
(Suomi, 1846-1919)

"TORI VITRÉSSÄ".

Sign. 1877. Öljy kankaalle 82x121 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu 1800-luvulla, minkä jälkeen samassa perheessä.

Näyttelyt

Suomen taideyhdistyksen näyttely 1877, nro 63.
Amos Anderson 14.2.-4-5. 2003, nro 16.
Turun Taidemuseo 23.5.-7.9. 2003, nro 16.

Kirjallisuus

Oscar Kleinehin matkassa. Amos Andersonin taidemuseon julkaisu 2003, nro 16, kuvattuna sivulla 29.