35
530739

Helene Schjerfbeck

(Suomi, 1862-1946)
Helene Schjerfbeck, "HYVINKÄÄN TYTTÖ".

"HYVINKÄÄN TYTTÖ".

Sign. -17. Piirros 34x25 cm.

Jälleenmyyntikorvaus: Kyllä
Lähtöhinta:

15 000 - 20 000 EUR

159 000 - 212 000 SEK

15 300 - 20 300 USD

Vasarahinta:
11 000 EUR
Alkuperä - Provenienssi

Einar Reuterin kokoelmat, sen jälkeen suvussa.

Näyttelyt

Helene Schjerfbeck, muistonäyttely Helsingin Taidehallissa 1954.