48
593794

Vilho Lampi

(Suomi, 1898-1936)
Lähtöhinta
3 000 - 4 000 EUR
31 000 - 41 300 SEK
3 430 - 4 580 USD
Vasarahinta
3 000 EUR
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Vilho Lampi
(Suomi, 1898-1936)

"PERUNANKUORIJA".

Sign. Öljy kankaalle 59,5x47,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Ostettu suoraan taiteilijalta, minkä jälkeen periytynyt suvussa.

Näyttelyt

Helsingin taidetalo 1980.

Muut tiedot

A tergo maalaus.